Aby zapewnić najwyższą jakość usług wykorzystujemy informacje przechowywane w przeglądarce internetowej.
Sprawdź cel, warunki przechowywania lub dostępu do nich w Polityce Prywatności

Szanowny Kliencie,
Od dnia 25 maja 2018 roku, zaczyna obowiązywać unijne rozporządzenie, dotyczące ochrony danych osobowych - Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO").

Nowe Rozporządzenie nakłada na CEMEX Polska Sp. z o.o., jako administratora Twoich danych osobowych, obowiązek dostosowania do nowych wymogów należytego przetwarzania danych osobowych poprzez aktualizację procedur i dokumentów, w tym m.in. Regulaminów oraz Polityki Prywatności.

W związku z powyższym poniżej zamieszczamy link do Polityki Prywatności.

Ochrona Danych Osobowych
Ochrona Twojej prywatności jest dla nas ważna, dlatego staramy się w możliwie najbardziej przejrzysty sposób pokazać, w jaki sposób wykorzystywane są Twoje dane. Przedstawiamy naszą zaktualizowaną Politykę Prywatności, która szczegółowo wyjaśnia:

 • w jaki sposób zbieramy Informacje o Tobie;
 • w jaki sposób wykorzystujemy Informacje, które zbieramy;
 • w jaki sposób możesz nas poinformować, jeśli wolisz ograniczyć korzystanie z tych Informacji;
 • jakie stosujemy procedury, aby chronić prywatność Twoich Informacji.

O nas

CEMEX jest globalnym liderem w branży materiałów budowlanych.

W świecie stojącym wobec stale rosnącej potrzeby rozwoju budownictwa, pomagamy zaspokajać ten popyt poprzez dostarczanie wysokiej jakości produktów i usług naszym Klientom oraz społecznościom na całym świecie.


CEMEX w Polsce

W Polsce, CEMEX jest obecny od marca 2005 roku. CEMEX Polska jest członkiem jednego z największych na świecie koncernów produkujących materiały budowlane, należymy do krajowej czołówki producentów cementu, betonu towarowego i kruszyw.

Baza produkcyjna firmy w Polsce obejmuje dwie cementownie: w Rudnikach i Chełmie, 9 kopalni kruszyw i największą w kraju sieć 40 wytwórni betonu towarowego. Korzystając z doświadczeń, wiedzy i kapitału międzynarodowego koncernu, CEMEX Polska stosuje międzynarodowe uznane standardy produkcji i zarządzania, dostarczając na polski rynek materiały budowlane najwyższej jakości.

Przedmiotem naszej działalności jest:
  Przedmiotem naszej działalności jest:
 • produkcja i sprzedaż cementu,
 • produkcja i sprzedaż betonu towarowego,
 • produkcja i sprzedaż kruszyw,
 • sprzedaż chemii budowlanej,
 • sprzedaż domieszek chemicznych,
 • usługi transportowe,
 • usługi laboratoryjne w zakresie badań dla kruszyw, mieszanek betonowych, zapraw budowlanych, betonu stwardniałego, gotowych elementów betonowych.
więcej informacji: www.cemex.pl.

Nasza historia

CEMEX został założony w 1906 roku. Wtedy to w północnym Meksyku została uruchomiona cementownia Cementos Hidalgo. W 1920 roku rozpoczęła działalność Cementos Portland Monterrey - nowoczesna cementownia z piecami obrotowymi, które produkowały 20.000 ton cementu rocznie.

więcej informacji: www.cemex.com >> history.

Rozwój

Od połowy lat 60. do 80. ubiegłego stulecia CEMEX wyrósł na lidera rynku meksykańskiego. W tym okresie firma rozwinęła działalność w środkowej i południowej części Meksyku, zwiększyła ponad dwukrotnie wielkość eksportu oraz weszła na meksykańską giełdę.


Międzynarodowy wzrost

W 1985 roku CEMEX przejął strategiczne cementownie w Hiszpanii, Wenezueli, Stanach Zjednoczonych, Panamie i Dominikanie. Był to początek międzynarodowego koncernu.


Globalna dywersyfikacja

Od 1996 roku do dziś CEMEX realizuje politykę globalnej dywersyfikacji, opanowując rynki, których cykle gospodarcze w dużej mierze działają niezależnie i które gwarantują długoterminowy wzrost. Dziś CEMEX znajduje się w gronie wiodących, światowych producentów materiałów budowlanych. Prowadzimy działalność w Ameryce Północnej, Środkowej i Południowej, na Karaibach, w Europie, Azji, Afryce i Australii.

CEMEX jest jednym z wiodących, globalnych producentów i sprzedawców cementu, betonu towarowego, kruszyw oraz innych materiałów budowlanych. Nasze działania koncentrują się na najbardziej dynamicznych rynkach świata.

Globalna skala działania oraz dobra znajomość lokalnych rynków sprawia, że od ponad 100 lat dostarczamy wysokiej klasy rozwiązania budowlane, obecnie w ponad 50 krajach świata.

Sukces CEMEX-u wywodzi się ze swoistego podejścia do biznesu, które opiera się na zrównoważonym rozwoju oraz zobowiązaniu do tworzenia trwałej wartości dodanej dla naszych interesariuszy. Dlatego na swoją rolę jako producenta materiałów budowlanych patrzymy kompleksowo i odpowiedzialnie.

Naszym celem jest sprostanie globalnym potrzebom Klientów oraz tworzenie wartości dodanej dla interesariuszy, stając się przy tym przedsiębiorstwem oferującym najbardziej wydajne i zyskowne w świecie rozwiązania budowlane.


CEMEX w mediach społecznościowych


CEMEX na świecie

 • Roczna produkcja: 95,6 mln ton cementu, 55 mln m3 betonu towarowego oraz ponad 160 mln ton kruszyw
 • 59 cementownie, 1921 wytwórni betonu, udziały mniejszościowe w 12 cementowniach
 • 327 zakładów kruszywowych
 • 226 centra dystrybucji lądowej oraz 70 terminale morskie
 • Działalność w ponad 50 krajach na pięciu kontynentach
 • Operacje biznesowe w ponad 100 krajach
 • Ponad 43,905 pracowników na świecie

* dane na 31.12.2011 na podstawie www.cemex.com.


Naszą misją jest budowanie lepszego świata dla przyszłych pokoleń.Aktualności

Coraz więcej wolnych wakatów

W połowie bieżącego roku pracownicy nie powinni narzekać na problem ze znalezieniem zatrudnienia. Na polskim rynku pracy było 164,7 tysięcy wolnych miejsc pracy, a to jak wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego wzrost o 35% w porównaniu z rokiem ubiegłym. Najłatwiej znaleźć pracę na Mazowszu i Śląsku. Tam firmy oferują najwięcej wolnych wakatów. więcej

Polska szkoła energooszczędności

W dniach 3 – 14 grudnia bieżącego roku odbędzie się w Katowicach globalne forum poświęcone światowej polityce klimatycznej - COP24 oraz sesja CMP14. W trakcie spotkania planowane jest przyjęcie pakietu wdrażającego Porozumienie paryskie - międzynarodowej umowy zobowiązującej wszystkie kraje do działań na rzecz ochrony klimatu.więcej

Gospodarka w natarciu

Pomimo nadspodziewanie dużego spadku wskaźnika PMI w lipcu br., który wydawał się symptomem spowolnienia przemysłu, ekonomiści są skłonni coraz częściej przyznawać, że kolejny kwartał, chociaż nie aż tak udany jak dwa poprzednie, gdzie zanotowano wzrost PKB odpowiednio o 5,2% w pierwszym i 5,1% w drugim, wcale nie musi być znacznie gorszy. Produkcja wciąż rośnie.więcej

Kopalnia Lipówka jako pierwsza w Polsce wyróżniona prestiżowym certyfikatem ekologicznym

Nieczynna już kopalnia w Lipówce, należąca do CEMEX Polska, dołączyła do prestiżowego grona obszarów wyróżnionych certyfikatem ekologicznym Conservation Certification przyznawanym przez międzynarodową organizację Wildlife Habitat Council. Jest to pierwsze polskie przedsięwzięcie, które otrzymało ten międzynarodowy certyfikat, ale również jedno z szeregu wyróżnionych projektów realizowanych przez CEMEX globalnie.więcej

Wolontariusze CEMEX Polska wspierają społeczność Mirowa

Szerzenie wiedzy na temat bezpieczeństwa, nie tylko w miejscu pracy, stanowi jeden z filarów strategii CEMEX Polska oraz wyraża zaangażowanie w poprawę warunków BHP. W ramach wolontariatu pracowniczego CEMEX Polska, pracownicy firmy zaangażowali się w realizację projektu „Bezpieczna droga do szkoły” w Mirowie. Projekt, który swoją tematyką nawiązuje do jednego z firmowych priorytetów, jakim jest dbałość o bezpieczeństwo zarówno na terenie, jak i wokół naszych zakładów, został zrealizowany z myślą o rozpoczynającym się nowym roku szkolnym.więcej